P&G Oral Care - Our Ambitions

Amacımız:

Herkes İçin Sağlıklı Ağız Bakımı.
Sağlıklı ağız bakımı alışkanlıkları, güzel görünen dişlerden daha fazlası demektir. Genel sağlığa giden yolda kilit öneme sahiptir ve yaşam kalitesini, öz saygıyı ve konuşma, gülümseme, koklama, tat alma ve çiğnemeyi etkiler. Vizyonumuz basit: dünya çapında daha fazla insanın sağlıklı gülümsemenin önemini ve küçük, günlük eylemlerin insanların yaşamları ve toplumlarımız üzerinde nasıl büyük bir etkiye sahip olabileceğini anlamasına yardımcı olmak 2030’a kadar sağlıklı ağız bakımı ve aynı zamanda sorumlu tüketim alışkanlıkları edinmeleri için 2 milyar insanı eğitme ve beceri kazandırma hedefi belirledik.
PAYLAŞ
BÖLÜMLER ARASINDA GEÇİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

İşbirliği, bağlılık ve sürekli iyileştirmenin gücü sayesinde, insanların ve toplumlarımızın bugün ve gelecek nesiller için gelişmesine yardımcı olmak için diş hekimleri, perakendeciler, tedarikçiler, araştırma kuruluşları ve üçüncü taraflarla ortaklık kuruyoruz.

Yaklaşımımız; eğitim, diş bakımı ürünlerine ve hizmetlerine erişim ve sağlıklı alışkanlıkların benimsenmesini kolaylaştıran ve keyifli kılan inovasyonlar yoluyla sağlıklı ağız bakımı alışkanlıkları edinilmesine ilham vermek için tasarlanmıştır.

Bu yolculukta nasıl ilerleme kaydettiğimize bir göz atın.

Dünya çapında diş uzmanları ile iş birliği yapıyoruz. COVID-19 küresel salgını sırasında insanlar, diş hekimlerini ziyaret edemediklerinde eğitim amaçlı makaleler, videolar ve canlı yayınlarla ağız sağlığını korumaya yardımcı olduk.

Dünya çapında diş uzmanları ile iş birliği yapıyoruz. COVID-19 küresel salgını sırasında insanlar, diş hekimlerini ziyaret edemediklerinde eğitim amaçlı makaleler, videolar ve canlı yayınlarla ağız sağlığını korumaya yardımcı olduk.

Kuzey Amerika’da Oral-B, Dental Lifeline Network ile iş birliği kurarak yüksek riskli bireylere 1 milyon dolar değerinde ürün ve diş bakımı bağışında bulundu. Çin’de insanların ağız sağlığını geliştirmek için 2,7 milyon doları aşkın değerde Crest Sonic Power Diş Fırçası bağışında bulunduk.

Yetişkinlere diş fırçalama koçluğu sunan ve çocukların %90’ının dişlerini daha uzun süre fırçalamasını sağlayan ücretsiz Disney Magic Timer uygulamasından daha az atık üreten ürün ve ambalajlara kadar, insanlar ve gezegenimiz için daha sağlıklı alışkanlıklar kazandıran ürünler geliştirmek konusunda tutkuluyuz.Clic manuel diş fırçamız plastik atığın %60 oranda azaltılmasına yardımcı olur. Üstelik 2021’de geri dönüştürülebilir diş macunu tüplerine geçmeye hazırlanıyoruz.

Taahhütlerimiz

İnsanların daha sağlıklı, çevrenin daha iyi korunan ve herkesin yaşam kalitesinin gelişmiş olduğu bir dünyanın daha iyi bir yer olacağına inanıyoruz. Bu nedenle, hem insanlar hem de toplumlarımız için sağlıklı alışkanlıklara ilham vermeye kararlıyız.

heart logo
İnsanlar ve Toplumlarımız için Sağlıklı Alışkanlıklar
Hedef
2030’a kadar 2 milyar insanın sağlıklı ağız bakımı alışkanlıkları edinmeleri için eğitim ve beceri sunmak.

Çocukluktan başlayarak daha iyi ağız sağlığı alışkanlıkları oluşturmak için daha üstün ağız bakımı araçları ve çözümlerine olan erişimi artırmak.

Hedef
Tüketicilerin içeriklerimize ve güvenlik ilkelerimize kolayca erişmesini sağlamak.

Güvenli ürünler ve şeffaflık sunmaya devam etmek.

Hedef
2030’a kadar ambalajlarımızı %100 geri dönüştürülebilir yapmak

Çevre üzerindeki ömür döngüsü etkimizi en aza indirmek, sorumlu tüketim alışkanlıklarını teşvik etmek ve kazandırmak

Hedef
Tüm faaliyetlerimizde 2030’a kadar tüm sera gazı emisyonlarını %50 azaltmak
  • Küresel olarak %100 yenilenebilir elektrik satın alacağız ve döngüsel çözümlere yönelik çalışmalar yaparak çevre üzerindeki ayak izimizi azaltacağız.

  • Tüm P&G Ağız Sağlığı üretim tesislerinde, atık sahalarına sıfır üretim atığı gönderme politikamızı sürdüreceğiz.

  • 2030’a kadar su verimliliğimizi %35 iyileştireceğiz.

Hedef
2030’a kadar bitkilerin, hayvanların ve mineral kökenli öncelikli materyallerin sorumlu bir şekilde kullanıldığını onaylamak için tedarikçilerimizle iş birliği yapacağız.

Şeffaf ve sorumlu kaynak kullanımı gerçekleştireceğiz.