DIŞ HASSASIYETI

Hassas Dişler İçin En İyi Diş Macunu

PAYLAŞ

Aşırı dental hassasiyet veya aşırı dentinal hassasiyet olarak da bilinen hassasiyet, genellikle yemek yerken veya bir şey içerken yaşanan ağrıdır.Çoğu insan hayatının bir döneminde bir tür diş ağrısı yaşamıştır, bu nedenle hassasiyet sorununuz varsa, yalnız değilsiniz.Neyse ki, hassasiyeti gidermeye yardımcı olabilecek bir ağız bakımı seçeneği mevcuttur.Bu yazı, yumuşak bir temizlik sağlayan, hassas dişler için tasarlanmış formüllü Oral-B'nin en iyi diş macununu bulmanıza yardımcı olacaktır. 

Dişin iç yapısında, dişi besleyen kan damarları ve sinirlerden oluşan bir organik madde karışımı olan pulpa bulunmaktadır.

Dentin adı verilen, sert ancak gözenekli bir madde tabakası pulpayı çevrelemektedir. Dentin boyunca, 'tübül' adı verilen binlerce çok ince tüp bulunmaktadır. Tübüller, canlı dişin içinde, sinirlerden mineye bir kanal oluşturmaktadır. Diş tacının dış tabakası, insan vücudundaki en sert yapı olan çok sert bir mine tabakasından oluşmaktadır. Mine, dişin sadece diş eti çizgisinin üzerindeki dış yüzeyini kaplamakta olup, diş eti çizgisinin altında kalan ve diş kökü olarak adlandırılan bölgeyi kaplamaz; bu bölge sementum adı verilen bir yapı ile kaplıdır. 

Tübüller, sağlıklı dişlerde diş kökünde diş etleri ve sementum ile ve dişin dış kuron yüzeyinde mine tabakasının altında kaplı durumdadır.Ancak sağlıksız dişlerde uyaranlar tübüllerin içinden geçerek sinirlere ulaşır ve onları uyararak hassasiyete neden olur.  

Hassas Dişler İçin En İyi Oral-B Diş Macununun Seçimi 

Hassas dişler için geliştirilen diş macunu formülleri, yoğun rahatlık ve daha nazik bir temizlik sağlayabilmektedir. Bu macunlar, stannöz florür gibi bileşenler içerdiklerinden fırçalama sırasında daha az rahatsızlık hissedersiniz.  

Stannöz florür, tübül deliklerini bloke ederek dişteki sinirleri dış uyaranlardan koruyarak, nazik ama etkili bir temizlik sağlar. 

Oral-B'nin aşağıdaki diş macunu formülünün hassas dişlere karşı korumada oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. 

Oral-B Sensitivity and GumCalm diş macunu, hassas dişler için özel olarak geliştirilmiştir.Benzersiz formülü, hassasiyetin anında giderilmesini sağlamak üzere koruyucu bir tabaka oluşturmaya yardımcı olacak, diş hekimleriyle birlikte geliştirilen ACTIVCALM Teknolojisine sahiptir.Ayrıca, nazik köpüğü ağız içinde rahatlık sağlarken, daha yatıştırıcı bir his bırakmak için fırçalama sırasında ve sonrasında diş etlerini soğutur.  

Hassas dişler için geliştirilen diş macunu formülleri elektrikli diş fırçalarıyla da kullanılabilir. Bazı elektrikli diş fırçalarında, seçtiğiniz hassas diş macunu ile birlikte kullanılabilecek hassasiyet ayarı veya modu da bulunmaktadır. Bu hassasiyet seçeneklerini birleştirerek, kendinizi günde iki kez diş fırçalama ve günlük diş ipi kullanma şeklindeki ağız bakım rutininizi sürdürecek kadar rahat hissedebilirsiniz. 

Oral-B Best Sensitivity Diş Macunu Nasıl Etki Eder 

Oral-B'nin benzersiz ACTIVCALM Teknolojisi, yoğun rahatlık için bir koruma katmanı oluşturacak şekilde diş hekimleriyle işbirliği içinde geliştirilmiştir.  

NEDEN ORAL-B SENSITIVITY & GUM CALM DİŞ MACUNU KULLANMALIYIM?  

Bir koruyucu tabaka oluşturur Fırçalama sırasında ve sonrasında diş etlerini soğutur Yumuşak köpüğü  sayesinde yoğun  rahatlama sağlar Oral-B Dünya Çapında Diş Hekimleri Tarafından Tavsiye Edilen 1 Numaralı Diş Fırçası Markasıdır