DIŞ BEYAZLIĞI

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

PAYLAŞ

Diş beyazlatma iki şekilde yapılır; ilkinde dişin dış katmanındaki ve enamel yüzey altındaki diş lekeleri çıkarılır, ikincide ise yeni lekelerin oluşması önlenir. Leke çıkarma, leke beyazlatma ve lekeye karşı koruma yoluyla gerçekleştirilir.

DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

Diş beyazlatmanın nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin >

LEKE ÇIKARMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Dişin dış katmanındaki lekelerin çıkarılması için aşındırma ve kimyasal leke parçalama gibi kimyasal ve fiziksel işlemler uygulanır. Bu farklı işlemler enamelin dış katmanındaki lekeyi ortadan kaldırır veya parçalar, daha parlak ve beyaz dişlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Enamelin altında biriken inatçı lekeleri çıkarmak için yüzeyin ağartılması gerekir. Ağartma, leke molekülleri oksidasyonu yoluyla rengin çıkarıldığı kimyasal bir süreçtir. Beyazlatma yöntemleri, ağartıcı madde hidrojen peroksit konsantrasyonuna göre farklılık gösterir ve gülüşünüzün ne kadar beyaz olmasını istediğinizi belirlemenize olanak tanır.

Diş beyazlatma yöntemleri, diş hekiminizden aldığını profesyonel işlemler, beyazlatıcı diş macunu, diş beyazlatma kağıtları ve evde diş beyazlatma sistemlerini içerir.

Leke çıkarma hakkında daha fazla bilgi edinin >

LEKELENMENİN NEDENİ NEDİR?

Diş lekelerinin birçok farklı kaynağı vardır. Gülüşünüzün parlak ve güzel kalmasını istiyorsanız, dişlerde lekelere yol açan yiyecek ve davranışlardan uzak durmaya çalışın. Bu davranışlar arasında belirli yiyecek ve içecekler, tütün ürünleri, kötü diş hijyeni ve belirli hastalıklar yer alır. Dişleriniz bunlardan birine maruz kaldıysa, vakit kaybetmeden dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.

Daha sağlıklı, daha beyaz, güven dolu gülüşler için Oral-B diş fırçalarına ve İpana diş macunlarına güvenin.

Diş lekelerinin nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinin >

DİŞLERİNİZİ BEYAZLATMANIN EN İYİ YOLU NEDİR?

Dişlerinizi beyazlatmayı düşünüyorsanız pek çok seçenek vardır. Profesyonel diş bakımlarından evde uygulanan sistemlere kadar birçok seçenek arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler şunlardır:

1. En iyi sonuçları veren seçenek nedir?

Beyazlatıcı diş macunlarından oluşan komple ürün grubumuz ihtiyaçlarınıza en uygun beyazlatma derecesini seçmenize olanak sağlar. En ileri beyazlatma formülümüz Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Diş Macunu ve İpana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Beyazlık Hızlandırıcı’dır.Gülüşünüzün gücünü arttırmak için tasarlanan beyazlık hızlandırıcı, yeni diş lekesi oluşumuna karşı güçlü bir kalkan oluşturur ve diş minesini korur.İpana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Beyazlık Hızlandırıcı’yı, en sevdiğiniz diş macununuzla ya da Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Diş Macunu dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanabilirsiniz.

2. Hangi seçenek dişlerinizin sadece güzelliğine değil sağlığına da katkıda bulunur?

Diş macunlarımız ileri beyazlatıcı bakımdan nazik bakıma kadar çeşitli sonuçlar sunar. İpana Pro-Expert Hassasiyet Kalkanı ve Narin Beyazlatma diş macunumuz diş enamelini güçlendirirken ve tekrar oluştururken yüzey lekelerinin %90'ına kadarını çıkarır. Florür ile tartar ve deliklerle mücadeleye yardımcı olarak size sadece daha beyaz değil, aynı zamanda daha sağlıklı bir gülüş kazandırır.

Kendi kendine yapılan karışımlar başta olmak üzere, evde yapılan beyazlatma tariflerinin risklerini bilmek önemlidir. Evde yapılan beyazlatma işlemlerindeki en büyük tehlike diş enamelinizin zarar görmesidir. Çilek veya portakal kabuğu gibi doğal gıdalar veya herhangi bir şekilde soda kullanımı diş etlerinin tahriş olmasına ve diş enamelinin zayıflamasına yol açabilir. Dişlerinizi beyazlatmak söz konusu olduğunda, sağlığınıza zarar vermemek için İpana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Beyazlık Hızlandırıcı gibi reçetesiz ürünleri kullanmak en doğrusudur.

Daha beyaz bir gülümseme için Ipana 3 Boyutlu Beyazlik Luxe Parlatıcı Etkili Diş Macunu kullanmanızı öneriyoruz.