DIŞ ETI SAĞLIĞI

Elektrikli Diş Fırçalarının Diş Eti Sağlığı İçin En İyi Seçenek Olduğu Kanıtlanmıştır

Elektrikli Diş Fırçalarının Diş Eti Sağlığı İçin En İyi Seçenek Olduğu Kanıtlanmıştır article banner
PAYLAŞ

Dişleriniz ağız sağlığınızın temelini oluşturur, dişlerinizin yerinde kalmasına ve gülümsemenizin kalıcı olmasına yardımcı olur. Dişlerin günde iki kez fırçalanması ve bir kez diş ipi kullanılmasından oluşan doğru bir ağız hijyeni rutini sağlıklı diş etlerinin korunmasına yardımcı olabilir, bu da diş eti çizginizi desteklemek için özel olarak tasarlanmış bir diş fırçasının kullanılmasını çok daha önemli hale getirir.

Diş Eti Hastalığının Belirtileri 

Hafif diş eti hastalığı şişkin ve bazı durumlarda kanayan diş etleriyle kendini belli eder. Tedavi edilmezse ilerleyebilir, diş etlerinizin çekilmesine ve dişlerinizin temelinin zarar görmesine neden olabilir, diş kaybına karşı savunmasız hale geldikleri için onları riske atabilir.

Elektrikli Diş Fırçalarının Diş Eti Sağlığı İçin En İyi Seçenek Olduğu Kanıtlanmıştır

Düzenli bir ağız bakımı rutini, diş eti hastalığının kök salmasını önlemeye yardımcı olabilir. Diş etleriniz için en iyi diş fırçasını ararken elektrikli diş fırçasına geçmeyi değerlendirebilirsiniz. Araştırma, dişlerin elektrikli diş fırçasıyla fırçalanmasının diş eti sağlığını koruyabildiğini ve diş kaybını önleyebildiğini göstermiştir 1.