DIŞ ETI SAĞLIĞI

Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar? article banner
PAYLAŞ

Doğru diş implantı planı, kron veya protez gibi diğer diş restorasyonu alternatiflerine göre daha uygun maliyetli olabilir. İmplant bir yatırımdır ve doğru bakımla ömür boyu kullanılabilir.

Diş İmplantı Tedavi Planı

İmplantınızı yapan diş hekimi sizin ağız bakımı ihtiyaçlarınıza uyan özel bir tedavi planı belirleyecektir. “Herkese uygun tek bir” implant uygulaması olmadığı gibi “herkese uygun tek bir” maliyet de yoktur. Bireysel tedavinizi göz önünde bulundurduğunuzda implantınızın uzun süreli olması için gereken bilgilere sahip olacağınızdan diş implantınızla ilgili başlangıç maliyeti ve uzun vadeli maliyet minimuma indirilebilir.

Diş İmplantı İçin Sigorta

Bazı sigorta şirketleri diş implantı için teminat vermektedir. Diş implantının teminat altında olup olmadığını, ne kadar teminat altında olduğunu ve hangi durumlarda teminat altında olduğunu öğrenmek için sigorta şirketinize ulaşın. Diş implantını daha ulaşılabilir hale getirecek bir ödeme planı veya finansman seçenekleri hakkında diş hekiminizle görüşebilirsiniz.

Diş İmplantınızdan En İyi Şekilde Faydalanmak

Düzgün ağız bakımıyla diş implantlarınızı ömür boyu kullanabilirsiniz. Ağız sağlığınızı korumak için dişlerinizi her gün iki kez fırçaladığınızdan ve bir kez diş ipi kullandığınızdan emin olun. Diş implantları dayanıklı ve yüksek bir başarı oranına sahip olsalar da sadece doğru bakım yapıldığı takdirde kullanılmaya devam edebilirler. Yetersiz ağız bakımı, diş eti sağlığıyla ilgili sorunlara neden olabilir ve implantlarınızı riske atabilir.

Diş implantlarınızın yeniymiş gibi işlev görmesini ve görünmesini sağlamak için:

  • Diş eti hastalığına ve çürüğe neden olan plakları gidermek ve dişlerinizi daha iyi temizlemek için Oral-B Genius 8000 gibi şarj edilebilir bir diş fırçasına geçin

  • Fırça başlığınızı her üç ayda bir değiştirin ve dişlerinizin arasını daha iyi temizlemek için Floss Action yedek başlığını kullanmayı deneyin

  • Artakalan plak ve yiyecekleri temizlemek için her gün diş ipi kullanın

İlerleyen yıllarda diş implantlarınızdan en iyi performansı almak üzere profesyonel temizlik ve kontroller için yılda iki kez diş hekiminizi ziyaret ettiğinizden emin olun.