ÇOCUKLAR

Erken Kazanılması Gereken Alışkanlıklara Güç Verin: Çocuklar İçin Şarj Edilebilir Diş Fırçaları

Erken Kazanılması Gereken Alışkanlıklara Güç Verin: Çocuklar İçin Şarj Edilebilir Diş Fırçaları article banner
PAYLAŞ

Ağız sağlığı alışkanlıkları erken yaşlarda edinildiğinde bir ömür boyu sürebilir ve çocuğunuza iyi ağız hijyeniyle bağlantılı uzun süreli faydalar sağlayabilir. Çocuklar için şarj edilebilir diş fırçaları çocuğunuzun güvenebileceğiniz bir temizlik yapmasını sağlamanın yanı sıra bu yeni edinilen alışkanlıkların geliştirilmesi için harika bir yoldur.

ÇOCUKLAR İÇİN NEDEN ŞARJ EDİLEBİLİR DİŞ FIRÇASI TERCİH ETMELİSİNİZ?

Şarj edilebilir diş fırçaları, özellikle çocuğunuzun ağız sağlığı söz konusu olduğunda pek çok fayda sunar:

  • İyi alışkanlıkları destekler: Şarj edilebilir diş fırçaları, diş fırçalamanın daha eğlenceli hale gelmesine yardımcı olur. Bu sayede çocuklar her sabah ve her akşam dişlerini fırçalama zamanı geldiğinde daha az mızmızlanırlar. Çocuk dostu fırçalama uygulamaları ile eşleştirilen bu fırçalar, dişlerini diş hekimleri tarafından tavsiye edilen iki dakika boyunca fırçalarken çocukların heyecanlarını korumalarına yardımcı olur.

  • Daha iyi bir temizlik sağlar: Şarjlı fırçaların diş fırçalamada daha verimli olduğu iyi bilinen bir durumdur. Çürüklere katkıda bulunan plağı temizler, daha fazla alana ulaşır ve genel ağız sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olurlar.

  • Ömür boyu kullanılabilir: Araştırma1, elektrikli diş fırçasının uzun süreli kullanımının diş sağlığının korunmasına ve diş kaybının önlenmesine yardımcı olduğunu göstermiştir. Dolayısıyla çocuklarınız büyüdükçe doğal gülümsemelerini daha uzun süre koruma şansları daha fazla olacaktır.

ŞARJ EDİLEBİLİR DİŞ FIRÇASI KULLANMAYA NE ZAMAN BAŞLANMALI?

Şarj edilebilir diş fırçasını çocuğunuzun rutinine eklemek için en iyi zaman, üç yaşından sonradır. Süt dişleri tamamen çıktıktan ve sizin yönlendirmelerinizle kendi dişlerini fırçalamaya başlayacak duruma geldikten sonra çocuğunuz şarjlı diş fırçasının sunduğu faydaların keyfini çıkarmaya hazır olacaktır. En iyi kısmı ne mi? İşin büyük bölümünü elektrikli diş fırçaları yaptığı için onları kullanmak hem eğlenceli hem de kolaydır.

ÇOCUKLARINIZ İÇİN DOĞRU ŞARJ EDİLEBİLİR DİŞ FIRÇASINI BULMAK

Diş fırçalamayı eğlenceli hale getirmek için çocukların en sevdikleri karakterler ve renklerle tasarlanan, her yaşa uygun çeşitli diş fırçaları vardır. 3+ yaş grubundaki çocuklar için elektrikli diş fırçaları, dişlerini ve diş etlerini nazikçe temizlemek için küçük fırça başlarına ve yumuşak kıllara, küçük ellerine mükemmel bir uyum sağlamak için yastıklı, kaymaz saplara sahiptir.

Küçük yaşlardan itibaren edinilen iyi ağız bakımı alışkanlıkları büyürken de devam eder, böylece çocuğunuz sağlıklı gülümsemesini koruyabilir. Dişlerin günde iki kez fırçalanması ve en az günde bir kez diş ipi kullanılmasından oluşan rutine şarj edilebilir diş fırçasının eklenmesi bu gelişimi destekler ve çocuğunuzun dişlerinin yetişkinlikte de güçlü kalmasına yardımcı olur.