ORAL-B ŞARJLI DIŞ FIRÇALARI

Elektrikli Diş Fırçaları Diş Kaybını Nasıl Önler?

Image - Elektrikli Diş Fırçaları Diş Kaybını Nasıl Önler? - Main article banner
PAYLAŞ

Gevşek veya eksik dişler gülümseme kalitesini önemli ölçüde düşürebilir. Neyse ki diş kaybının sizin gülümsemenizi etkilemesini önlemek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Dişlerin günde iki kez fırçalanması ve en az günde bir kez diş ipi kullanılmasından oluşan eksiksiz bir ağız bakımı rutini gülümsemenizi korumanıza yardımcı olabilse de kimi zaman bu tek başına yeterli olmayabilir. Elektrikli diş fırçasına geçmeniz yalnızca doğal dişlerinizi zaman içinde daha uzun süre koruma şansınızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda diş eti çizginizin sağlığını da korur.

Diş Kaybının Nedenleri

Diş kaybının başlıca nedeni, dişlerinizin kuvvetini etkileyebilen diş eti sorunlarıyla ilgilidir. Diş etleri dişlerinizin yerinde kalmasına yardımcı olduğundan diş eti çizgisindeki herhangi bir hasar gevşek veya zayıflamış dişlere neden olabilir. Diş kaybının diğer nedenleri arasında diş çürümesi ve yaralanma bulunmaktadır.

Elektrikli Diş Fırçası Nasıl Yardımcı Olabilir?

Dişlerinizin ve diş etlerinizin kuvvetini daha iyi koruyabilmek için daha kapsamlı bir temizlik yardımcı olabilir. Elektrikli diş fırçaları daha fazla alana ulaşır ve daha fazla plak temizler, dolayısıyla diş kaybı riskinizi azaltmak için daha donanımlıdır.

Araştırma 1, elektrikli diş fırçası kullanımının plağın azaltılmasına ve diş eti sorunlarının ilerlemesinin yavaşlatılmasına, böylece diş kaybının önlenmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Bazı elektrikli diş fırçası modelleri yalnızca üstün* plak temizleme özellikleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda ağız bakımı ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebilir:

  • Modunuzu ayarlayın: Beyazlatma modu ve hassas mod gibi bir dizi fırçalama modu, dişlerinizi istediğiniz bakımı sağlayacak şekilde fırçalamanıza yardımcı olur.

  • Diş etlerinizi koruyun: Basınç sensörleri, diş eti çizginizi tahrişe karşı daha iyi korumak için dişlerinizi her seferinde doğru miktarda kuvvet uygulayarak fırçalamanıza yardımcı olur.

  • Her yere ulaşın: Bazı fırçalardaki uygulama desteği, dişlerinizi fırçalarken sizi yönlendirerek daha eksiksiz bir temizlik için hiçbir bölgeyi kaçırmamanızı sağlar.

Dişlerinizi Oral-B Genius gibi elektrikli bir diş fırçasıyla fırçalamanız, daha güçlü dişler için daha sağlıklı bir diş eti çizgisinin desteklenmesine yardımcı olur.

Araştırma 1, elektrikli diş fırçasının uzun süreli kullanımının yalnızca manuel diş fırçasıyla fırçalamaya kıyasla kullanıcıların yaklaşık %20 daha fazla dişi korumasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Elektrikli diş fırçasıyla birlikte diş eti bakımına yönelik bir diş macunu kullanmanız, diş kaybını daha iyi önlemeniz için diş eti çizginizin kuvvetini korumanıza daha fazla yardımcı olabilir.