ORAL-B AĞIZ BAKIM SULARI

En İyi Ağız Bakım Suyu Hangisi?

PAYLAŞ

Piyasada çeşitli ağız bakım ve durulama suları vardır ve bunların arasındaki farkları anlamak doğru bakım suyunu seçmenize yardımcı olacaktır.

AĞIZ BAKIM SUYU TÜRLERİ

Ağız Bakım Suyu

  • Ağız bakım suları nefesinizi tazeler ve gıda parçacıklarını uzaklaştırmaya yardımcı olur.

  • Ancak ağız bakım suyunun yararları olsa da günde iki kez fırçalama ve günlük diş ipi kullanımı rutininin yerine geçmez.

  • Çoğu standart reçetesiz ağız bakım suları nefesi tazeleyici maddeler içerir ancak etiketinde belirtilmiyorsa, florür içermez.

Florürlü Ağız Bakım Suyu

  • Florürlü ağız bakım suyu dişlerinizi bakteri plağının oluşturduğu asitlere karşı korumaya yardımcı olur.

  • Florürlü ağız bakım sularındaki florür deliklere karşı korumak için dişinizin enamel kaplamasına yardımcı olur. Bu, günde iki kez diş fırçalama ve günlük diş ipi rutininin yerine geçmez.

Klorheksidin Glukonatlı Durulama

Klorheksidin glukonatlı ağız bakım suları genelde %0,12 klorheksidin glukonat, %11,6 alkol formülasyonlarıyla pazarlanan oldukça etkili reçeteli tedavilerdir. ABD'de alkollü formüller kadar etkili olduğu raporlanan bir alkolsüz formül de piyasaya sürülmüştür. Klorheksidinli bakım suları diş eti iltihabı tedavisi için profesyonel program bünyesinde diş hekimi ziyaretleri arasında kullanım için endikedir ve terapötik bakım suları için altın standart olarak gürülürler.

Ağız duruama suyu türleri hakkında daha fazla bilgi edinin >

SİZİN İÇİN EN İYİ AĞIZ BAKIM SUYU HANGİSİDİR?

Ağız bakımı rutininize ağız bakım suyu eklemek nefesininizi tazelemeye ve ağız sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Oral-B'nin çok çeşitli ağız bakım suyu seçenekleri vardır. Hangi seçeneklerinizin olduğunu ve ağız bakım suyu seçerken neyi dikkate almanız gerektiğini bilmek önemlidir. Ağız bakım suyu seçimi sırasında göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler şunlardır:

Alkol - evet veya hayır?

Piyasadaki pek çok ağız bakım suyu alkol içerir. Küçük çocuklarınız varsa veya alkol tedavisi görüyorsanız, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için alkolsüz bir ağız bakım suyu seçmek isteyebilirsiniz. Oral-B Profesyonel Koruma Ağız Bakım Suyu'nu önermektedir.

Hassasiyet

Plak karşıtı maddeler içeren bazı ağız bakım suları sadece ağız kokusunu kontrol etmeye değil, dişlerdeki plak oluşumunu önlemeye de yardımcı olur. Oral-B Profesyonel Koruma Ağız Bakım Suyu'nu önermektedir.

Diş hassasiyeti yaşayanlar veya diş tedavisi sonrası iyileşme döneminde olanlar için ağız bakım suyu içindeki maddeler tahriş edici olabilir. Rahatlatıcı ve dişleriniz ile diş etlerinize nazik davranan maddeler içeren alkolsüz ağız bakım suyunu deneyin.

Plak Kontrolü

Daha sağlıklı bir ağız ve uzun süren ferah nefes için Oral-B Komple Bakım Ağız Bakım Suyu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kendiniz için doğru olanı seçebilmek için ağız çalkalama ve durulama suyu ürün grubumuzun tamamına göz atın.

Sizin için en uygun ağız çalkalama suyu hakkında daha fazla bilgi edinin >