DIŞ BEYAZLIĞI

En İyi Beyazlatıcı Diş Macunları Hangileridir?

PAYLAŞ

En yakın arkadaşlarınızdan herhangi birine dişlerinin daha beyaz olmasını isteyip istemediklerini sorun, büyük çoğunluğu evet diyecektir.

Onlara en sevdikleri beyazlatıcı diş macununun ne olduğunu sorduğunuzda ise, her biri farklı bir cevap verecektir. Daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmak, üzerinde "beyazlatıcı" yazan herhangi bir diş macununu satın almaktan daha fazlasıdır. Doğrusu, etkili bir beyazlatıcı diş macunu aramak, nerede ve ne arayacağınızı bilmiyorsanız zor olabilir. Etkili beyazlatıcı bir diş macunu ararken, diş macununun sağlayabileceği ek faydaları da göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu faydalar örneğin plakların azaltılması, tartar kontrolü, ferah nefes ve daha fazlasını içerir. Ağız bakımı faydalarından hangisinin sizin için en önemli olduğundan emin değilseniz, diş hekiminizle size özel ihtiyaçlarınız hakkında konuşabilirsiniz. 

Beyazlatıcı Diş Macunu nasıl etki eder? 

İnsanların %50'sinin yeni biriyle tanışırken ilk olarak gülümsemesine baktığını biliyor muydunuz?

Peki, etkili bir beyazlatıcı diş macunu bulmak için hangi kriterlere dikkat etmelisiniz?

İşte sizin için en iyi beyazlatıcı diş macunu seçeneği arayışınızı sınırlandırmanıza yardımcı olacak birkaç örnek. 

Lekelerin Giderilmesi:

Leke çıkarma işleminde dişler, mekanik leke çözme ve sodyum heksametafosfat gibi bileşenlerin uygulandığı kimyasal leke çözme gibi fiziksel ve kimyasal işlemler ile beyazlatılır. Bu işlemlerin birleşimi, mine yüzeyindeki lekeyi bozmaya ve yok etmeye yardımcı olarak daha temiz, daha beyaz bir yüzey ortaya çıkarır. Birçok beyazlatıcı ürün, sağladığı etkileri elde etmek için bu tür işlemleri temel almaktadır.  

  • Leke önleme: Kimyasal Leke Önleme, pirofosfat ve polifosfat gibi fosfat teknolojileri ile mümkündür.

  • Ağız dışından gelen faktörler nedeniyle leke oluşumuna neden olabilen tartar (diş taşı) oluşumunu önlemeye de yardımcı olan diş macunları veya ağız çalkalama suyu teknolojileri de leke önleyicilerdir.

  • Pirofosfat ve polifosfat teknolojilerini içeren bazı diş macunları, oluşum ve lekelenmeye karşı önleyici bir tedbir olarak kullanılabilir.  

Size Uygun Beyazlatıcı Diş Macununun Seçimi 

Peki, sizin için en iyi beyazlatıcı diş macununu seçerken hangi diğer özelliklere dikkat etmelisiniz? Bazı beyazlatıcı diş macunları sadece dişlerinizi parlatmakla kalmaz, aynı zamanda dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlıklı kalmasına da yardımcı olur.  

Güçlü Dişler:

Diş minesini güçlendirici diş macunları, çürüğe karşı faydalar sağlayan önemli bir bileşen olan stannöz florür içermektedir. 

Tartar kontrolü:

Tartar kontrolü sağlayan diş macunları, dişlerde tartar oluşumunu engellemeye yardımcı olan pirofosfat içermektedir. Gelişmiş diş macunu formülleri, tartar ve leke oluşumunu önlemeye yardımcı olan sodyum heksametafosfat içermektedir.