DIŞ BEYAZLIĞI

Diş Beyazlatmadan Beklenmesi Gerekenler

PAYLAŞ

Diş Beyazlatmadan Beklenmesi Gerekenler

Dişlerinizin beyazlatılmasına mı karar verdiniz? İlk adım beklentilerinizin gerçekçi olduğundan emin olmaktır.

Ünlüler gibi parlak beyazlıkta bir gülüş beklememek önemlidir çünkü herkesin dişi perokside farklı biçimde yanıt verir.

Dişler nasıl beyazlar? Muayenehanede diş beyazlatma yöntemleri tercih ederseniz daha kısa sürede beyazlatma sonuçları elde edebilirsiniz. Bu işlemler güvenli kabul edilse de, dişleriniz ve diş etlerinizde biraz hassasiyet olmasını bekleyebilirsiniz. Bu durum genellikle beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra düzelir. Bu türden bir işlemden sonra diş renginin bir veya iki hafta içinde “eskiye dönmesi” nadir bir durum değildir; o nedenle, evde uygulanan bir ürün kullanmak işlemden sonra sonuçları sürdürmede yararlı olabilir.

Muayenehanede beyazlatma işleminden geçtiğiniz zaman diş hekiminiz beyazlatma çözeltisini doğrudan dişlerinize uygulayacaktır ve muhtemelen beyazlatma sürecini hızlandırmak için lazer ya da başka bir özel aygıt kullanabilir. Bir işlemden sonra bir ölçüde sonuç görmeyi bekleyebilirsiniz, ancak istediğiniz etkiyi elde etmek için birden fazla işlem geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Muayenehanedeki bir beyazlatma işlemi genellikle 30 ila 60 dakika sürer ve ağzınızın tamamı için bedeli 1450 TRY ila 2900 TRY arasında bir noktada olabilir.

Elde edilen yararların ne kadar süreyle kalmasını bekleyebilirsiniz? Bu durum kısmen alışkanlıklarınıza bağlıdır. Sigara içerseniz ya da yüksek miktarda kahve veya çay tüketirseniz birkaç yıl sonra bir işlemden daha geçmeniz gerekebilir.