DIŞ BEYAZLIĞI

Beyazlatıcı Diş Macunuyla Gülümsemenizi Aydınlatın

PAYLAŞ

Dişlerinizin biraz beyazlatılmasının iyi olacağını düşünüyorsunuz ancak muayenehanedeki beyazlaştırma işlemleri için zamanınız yok mu? Beyazlatıcı bir diş macunu deneyin.

Beyazlatıcı Diş Macunuyla Gülümsemenizi Aydınlatın

Beyazlatıcı diş macunu, düzenli kullanımla lekeler ve plakları gidererek sağlıklı gülümsemeye katkıda bulunabilir. Hatta, bu diş macunları doğal dişlerdeki yüzey lekelerini gidermek için özel olarak formüle edilmiştir. Diş beyazlatıcı ürünler genellikle, hidrate olmuş silika ya da sodyum heksametafosfat gibi leke çözücü özellikleri olan kimyasallar gibi hafif aşındırıcı olan maddeler içerirler.

İşin aslı şu ki, herkesin dişleri farklıdır. Arkadaşınız, eşiniz ya da çocuğunuzun dişleri beyazlatıcı diş macunu kullandıktan sonra daha beyaz görünüyor olması, sizin de tıpatıp aynı sonuçları alacağınızın teminatı değildir. Ayrıca protez dişler veya dental fissür örtücü, venerler ya da dental yapıştırıcı ile tedavi edilmiş olan dişlerin, doğal dişlerin minesine göre, lekelere ve diş beyazlatıcı ürünlere farklı yanıt verdiğini de göz önünde bulundurun. Beyazlatıcı diş macunları, lekelenmiş olan, diş rengindeki kaplamalar veya dolgular üzerinde daima fark edilir etkiler meydana getirmez.

Beyazlatıcı diş macunu çoğu kişi için güvenli olacak kadar hafiftir; öte yandan bazı kişiler, leke çıkaran kimyasalların dişlerini daha hassas kıldığını bildirmişlerdir. Bu sorunu çözmek için artık hassasiyete karşı koruma sağlayan beyazlatıcı diş macunları vardır.

Sevdiğiniz türdeki beyazlatıcı diş macununu bulmak için bir deneme yanılma süreci gerekebilir. Ancak beyazlatıcı diş macunu, muayenehanede diş hekimlerince gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri ile birlikte, dişlerin lekelerinin giderilmesinde artan biçimde popüler bir yaklaşım haline gelmektedir.