DIŞ ETI SAĞLIĞI

Ağız Bakımını Çocuklar ve Gençler için Cazip Kılmak

PAYLAŞ

Ağız Bakımını Çocuklar için Cazip Kılmak

Çocuklar kişilik gelişimleri sürecinde, vücutlarındaki değişiklerden hiç olmadığı kadar haberdar olur. Buna ağızları da dahildir. Hatta, gençlerin en yaygın kaygıları arasında diş teli, ağız kokusu ve diş beyazlatma gereği olabilir. Oral-B ergenlik çağındaki çocuğunuzun kaygılarını ve yaşam tarzını ele almanız için bir ağız bakımı düzeni oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Çocuklar ve gençlerelektronik aletlere bayılır, o nedenle elektrikli diş ipi cihazı için mükemmel adaylar olabilir. Elektrikli diş ipi cihazları, diş ipini kullanmada zorluk yaşıyor olabilecek yetişkinler için de yararlıdır ancak çocuklar ve ergenler bunları, kendilerini diş ipi kullanmaya ikna etmeye yetecek kadar havalı bulabilir. Şarjlı diş fırçaları da çocuk diş macunu gibi, ağız bakımını çocuklar ve ergenler için daha cazip hale getirebilir. Hareket halindeki çocuklarınıza, normal diş ipini spor çantasında taşıyabileceğini, elektrikli diş ipi cihazını da geceleri, okula gitmeden önce sabahları veya günlük diş ipi uygulamasını hatırlama olasılığının daha yüksek olduğu herhangi bir zamanda kullanabileceğini hatırlatın.

Bazı elektrikli diş ipi cihazlarının ergonomik sapları vardır, çeşitli büyüklükler ve şekillerdeki elektrikli diş fırçalarını ve diş ipi cihazlarını bulabilirsiniz. Önemli olan nokta, diş fırçalamayı ve diş temizliğini öğretirken çocukluk ya da ergenlik çağındaki çocuğunuzun diş ipi cihazını seçmesine izin vermektir. Eğer ürünü severse onu kullanma olasılığı daha yüksek olacaktır. Şarjlı diş fırçasında olduğu gibi, elektrikli diş ipi cihazı da diş eti dokusunu harekete geçirerek diş eti sağlığını geliştirebilir. Küçük çocuklar bile elektrikli diş ipi cihazlarını kullanabilirler, ancak bunu yetişkin gözetiminde kullanmaları gerekir.

Diş ipi geçirme aleti, diş teli takan çocuklar ve ergenlere hitap edebilecek başka bir kullanışlı alettir. Bu cihaz diş ipinin, diş telindeki ana tellerin altından geçirilmesini daha kolay kılar. Diş ipi geçirme aleti iğne işlevi görür ve temel olarak aynı biçimde işler: Diş ipini bir uçtaki delikten geçirin ve diş ipi geçirme aletini tel altından kaydırın. Yetişkinlere not: Diş ipi geçirme aletleri, dental köprünüz varsa da iyi işler.