ORAL-B ŞARJLI DIŞ FIRÇALARI

İyi bir diş fırçası seçimi

PAYLAŞ

Diş fırçası seçimini nasıl yapıyorsunuz? Bu bazen çok kolay olmaz. Bir diş fırçası alacağınızda, piyasada pek çok seçenek mevcuttur, bu da neye bakacağınızı bilmenizi zorlaştırır. Diş hekiminizden bir tavsiye istemek iyi bir başlangıç olabilir.

Ayrıca, aşağıda dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğine ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı genel ipuçları bulacaksınız:

  • Küçük fırça başlığı ve iyi tasarlanmış fırça kılları: Küçük bir fırça başlığı olan ve ağzınızda erişilmesi zor bölgelere ulaşmanıza yardımcı olacak kıl tasarımı olan bir diş fırçası seçin.

  • Yumuşak kıllar: Diş fırçanızın kılları dişleriniz ve diş etlerinize karşı hassas olacak şekilde yumuşak olmalıdır.

  • Rahat fırça sapı: Pek çok diş fırçasında, fırça ıslakken bile kullanılmasını kolaylaştıran kaymaz tutma yerleri vardır. Ayrıca,Oral-B diş fırçalarının sapları, insanların fırçalama sırasında diş fırçalarını tutarken ellerinin aldığı beş farklı şekil temel alınarak şekillendirilmiştir.

Diş fırçasının düzenli olarak değiştirilmesinin sürekli olarak üst düzeyde ağız hijyeni uygulamasına katkıda bulunduğunu unutmayın, çünkü klinik araştırmalar yeni bir diş fırçasının, üç aydır kullanılmakta olan bir diş fırçasına göre %30'a varan oranda daha fazla bakteri plağı temizlediğini ortaya koymuştur.*

*Düz kesimli manuel diş fırçası ile yapılan araştırma.

Açılı Fırça Kılları Düz Kıllardan Daha İyi Midir?

Oral-B CrissCross® çapraz kılları gibi çok açılı fırça kılları, dişler arasında diş yüzeyleri ile teması artırmak, zor noktalarda bile bakteri plağını kaldırıp temizlemek üzere tasarlanmıştır.