ORAL-B DIŞ MACUNLARI

Diş macunu seçimi

Diş macunu seçimi article banner
PAYLAŞ

Sizin için en iyi diş macunu hangisi? Günümüzde düzinelerce diş macunu çeşidi olduğu için marketinizde veya eczanenizde gördüğünüz çeşitler kafanızı karıştırabilir. Cevap, piyasada en iyi tek bir diş macunu olmadığıdır. Bulacağınız şey, sizin ihtiyaçlarınıza ve zevkinize hitap eden farklı çeşitlerdir. Unutmayın, sizin için en iyi diş macunu markası hem size cazip gelen hem de olası diş sorunlarının önlenmesine yardım etmek konusunda etkili olan diş macunudur.

FARKLI İHTİYAÇLAR İÇİN FARKLI DİŞ MACUNLARI

Elbette aile üyelerinizin zevkine ve ihtiyaçlarına hitap eden farklı diş macunları alabilirsiniz. Günümüzde plağın, diş eti problemlerinin, çürüğün, mine aşınmasının ve ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olanlar dahil olmak üzere hemen hemen herkesin ağız bakımı ihtiyaçlarını karşılayacak diş macunları vardır. Ayrıca hassasiyet ağrısını azaltacak şekilde formüle edilmiş diş macunları ve beyazlatma gibi kozmetik kaygılara yönelik özel diş macunları da vardır. Çoğu diş macunu dişleri temizlemenin yanı sıra belirli faydalar sunar, hatta bazı diş macunları beyazlatma ve tartar kontrolü gibi bazı fayda kombinasyonları bile sunabilir. Kendi ihtiyaçlarınıza en uygun diş macununu satın aldığınızdan emin olmak için diş macununun ambalajını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

ÖZEL DİŞ MACUNLARININ FAYDALARI

  • Antimikrobiyal: Antimikrobiyal diş macunları, dişleri temizlemenin yanı sıra çürük ve hassasiyet karşıtı faydalar sağlayan etkili bir antibakteriyel madde olan kalay florür içerebilir. Diş hekiminizin önerdiği markayı kullanıyorsanız antimikrobiyal olma ihtimali çok yüksektir.

  • Tartar kontrolü: Tartar kontrolüne yönelik diş macunları, dişlerin üzerinde tartar oluşumunun önlenmesine yardımcı olan pirofosfat içerebilir. Daha da etkili bir içerik ise, tartarın ve lekelerin önlenmesinde son derece etkili olan sodyum heksametafosfattır. Dişlerinizde zaten inatçı tartar oluşumu varsa tartar kontrolüne yönelik diş macunu tartarı temizleyemez. Böyle bir durumda diş hekiminizden profesyonel temizlik hizmeti almanız gerekir.

  • Diğer: Hassas dişlerin tedavisine yardımcı olan, beyazlığı artıran, ferah bir nefes sağlayan ya da çocuklar için tasarlanmış diş macunları dahil olmak üzere daha pek çok diş macunu vardır.

DİŞ HEKİMLERİNİN ÖNERDİĞİ ORAL-B DİŞ MACUNLARI

Peki piyasada bu kadar çok marka varken sizin için en uygun olanını nasıl seçeceksiniz? İpana diş macunları, diş hekimleri tarafından en çok önerilen ürünlerden biridir. İpana ürün yelpazesinde farklı aromalara sahip birçok diş macunu olduğu için size en uygun diş macununu bulma ihtimaliniz çok yüksektir.

İpana’nın en çok önerilen diş macunlarından biri, diş hekimlerinin en çok kontrol ettiği alanların tümünü koruduğu klinik olarak kanıtlanmış florürlü ve antimikrobiyal bir diş macunu olan İpana Pro-Expert’tir. Çoğu İpana diş macunu, gerçekten de işe yaradığını fark edebileceğiniz benzersiz bir temizlik hissi vermek için kalay florür ve Aktif Temizlik polifosfat kristallerinden oluşan Kalay Florür Kompleksi içerir.

Yardım almak için https://www.oralb.com.tr/tr-tr  adresini ziyaret edebilir veya diş hekiminize danışabilirsiniz. Eksiksiz bir ağız bakımı için Oral-B diş fırçalarını kullanın ve diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret edin.