DIŞ BEYAZLIĞI

Diş lekesi neden olur ve temizleme

Diş lekesi neden olur ve temizleme article banner
PAYLAŞ

DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

Diş beyazlatma iki şekilde yapılır: Birincisi dişin dış katmanındaki ve diş minesi yüzeyinin altındaki diş lekelerinin temizlenmesi, ikincisi ise yeni lekelerin oluşmasının önlenmesi şeklindedir. Leke temizleme, leke beyazlatma ve leke koruması şeklinde gerçekleştirilir.

DİŞ LEKESİ TEMİZLEME

Dişin dış katmanındaki lekelerin temizlenmesinde aşındırma ve kimyasal leke parçalama gibi hem kimyasal hem de fiziksel işlemler kullanılır. Bu farklı işlemler diş minesinin dış katmanındaki lekeyi yok ederek veya parçalayarak daha parlak, daha beyaz dişleri ortaya çıkarır.

Diş minesinin altında biriken inatçı lekeleri temizlemek için yüzeyin beyazlatılması gerekir. Beyazlatma, leke moleküllerinin oksidasyonu ile rengin giderildiği kimyasal bir işlemdir. Beyazlatma yöntemleri, beyazlatıcı bir madde olan hidrojen peroksit konsantrasyonları açısından farklılık gösterir ve gülüşünüzün ne kadar beyaz olacağını ayarlamanıza olanak verir.

DİŞ LEKESİ NEDEN OLUR?

Diş lekelerine sebep olan çeşitli kaynaklar vardır. Gülüşünüzün parlak ve güzel kalması için lekeye neden olan yiyeceklerden ve aktivitelerden kaçınmaya çalışın. Bu aktiviteler arasında belirli yiyecekler ve içecekler, tütün ürünleri, yetersiz ağız hijyeni ve bazı hastalıkları sayabiliriz. Bunların herhangi birinden vazgeçemiyorsanız sonrasında dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun.

Güven veren, daha sağlıklı, daha beyaz bir gülüş için İpana 3D White’a güvenebilirsiniz.

DİŞLERİ BEYAZLATMANIN YOLLARI

Dişlerinizi beyazlatmayı düşünüyorsanız değerlendirebileceğiniz pek çok seçenek var. Profesyonel diş tedavilerinden evde kullanılabilecek sistemlere kadar arasından seçim yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. İşte göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler:

1. Dişlerinizi beyazlatmanız için en iyi seçenek hangisi?

İpana’nın eksiksiz beyazlatıcı diş macunu yelpazesi ihtiyaçlarınıza en uygun beyazlatma derecesini seçmenize olanak verir. Şimdiye kadarki en gelişmiş beyazlatma formülümüz 3D White Brilliance diş macunudur. Aydınlatıcı kompleks ve mikro temizleyici beyazlatıcılar sayesinde gülüşünüz göz kamaştıran bir beyazlığa ve temizliğe sahip olur.

İpana Whitestrips, size en uygun beyazlatma derecesini seçmenize olanak vermek için farklı formlarda sunulmaktadır. Diş beyazlatmaya yeni başlayanlar veya hassas dişleri olanlar için nazik bir seçenekten anında dramatik sonuçlar almak isteyenler için 1 saatlik ekspres seçeneğe kadar pek çok seçenek vardır.

İpana’nın en gelişmiş beyazlatma tedavisi 500 dolarlık profesyonel diş beyazlatma tedavileri kadar iyi beyazlatır ve gülüşünüze tam uyum sağlamak için esneyecek ve şekillendirilebilecek biçimde tasarlanmış özel FlexFit teknolojisine sahiptir.

2. Lekeleri temizlemeye çalışırken hangi diş beyazlatma seçeneği 'diş beyazlatma açısından güvenli' olarak kabul ediliyor?

Gelişmiş beyazlatma tedavisinden nazik bir tedaviye kadar diş macunlarımız son derece geniş bir sonuç yelpazesi sunmaktadır. İpana 3D White Luxe Diamond Strong diş macunu diş minesini güçlendirip yeniden oluştururken yüzeydeki lekeleri %90’a kadar temizler. Florür sayesinde tartar ve çürüklerle mücadele etmenize yardımcı olur ve size sadece daha beyaz değil, daha sağlıklı bir gülümseme kazandırır.

Tüm İpana whitestrips diş hekimlerinin kullandığı diş minesi açısından güvenli beyazlatıcıyı kullanır, böylece sağlıklı bir gülümsemenin yanı sıra muhteşem sonuçlara ulaşırsınız. Eksiksiz diş macunu yelpazesi yüzeydeki lekelerin yanı sıra plak birikimini her gün temizler. Çoklu bakım gargarası dişlerinizin gelecekteki lekelere karşı korunmasına yardımcı olur ve size kapsamlı bir rutin sağlar.

Özellikle kendi hazırladığınız karışımlar olmak üzere evde diş beyazlatma tariflerinin risklerini anlamanız çok önemlidir. Evde yapılan bu tedavilerdeki en yaygın tehlike, diş minenizin zarar görmesidir. Çilek veya portakal gibi doğal gıdaların yanı sıra ne şekilde olursa olsun sodyum bikarbonat kullanılması diş etlerinin tahriş olmasına ve diş minelerinin zayıflamasına neden olabilir. Dişlerinizin beyazlatılması söz konusu olduğunda sağlığınıza zarar vermemek için 3D White gibi reçetesiz satılan ürünleri kullanmanız daha iyi olacaktır.

Eksiksiz 3D White ürün yelpazesini kullanarak ağız sağlığınızı ve parlak, beyaz gülümsemenizi koruyabilirsiniz.

DİŞ LEKELERİYLE İLGİLİ SORULAR

S: Profesyonel diş beyazlatma işe yarıyor mu? C: Bu prosedürler güvenli olarak kabul edilse de dişlerinizde ve diş etlerinizde bir miktar hassasiyet bekleyebilirsiniz, bu hassasiyet genellikle beyazlatma prosedürü tamamlandıktan sonra geçer. Bu tür bir tedaviden sonra diş renginin bir veya iki hafta sonra "eski haline dönmesi" çok da nadir bir durum değildir, bu nedenle evde kullanıma yönelik bir ürün kullanmak tedaviden sonra sonuçların korunmasına yardımcı olabilir.

S: Profesyonel diş beyazlatmanın maliyeti nedir? C: Muayenehanede beyazlatma prosedürünü tercih ederseniz diş hekiminiz doğrudan dişlerinize beyazlatma solüsyonu uygulayacak ve beyazlatma işlemini hızlandırmak için muhtemelen lazer veya başka bir özel cihaz kullanacaktır. Tek bir tedavinin ardından bazı sonuçlar görebilirsiniz ancak istediğiniz etkiyi elde etmek için birden fazla tedaviyi tercih etmeniz gerekebilir. Muayenehanede beyazlatma tedavisi genellikle 30 ila 60 dakika sürer ve tüm ağzınız için 500 dolar ila 1000 dolara mal olur.

S: Diş beyazlatma ne kadar dayanır? C: Elde ettiğiniz faydaların ne kadar sürmesini bekleyebilirsiniz? Bu kısmen sizin alışkanlıklarınıza bağlıdır. Sigara kullanıyorsanız ya da çok miktarda çay veya kahve içiyorsanız birkaç yılın ardından başka bir prosedüre ihtiyacınız olabilir.