ORAL-B ŞARJLI DIŞ FIRÇALARI

Seyahat diş fırçası

Seyahat diş fırçası article banner
PAYLAŞ

SEYAHATTE DİŞ FIRÇALAMA

Seyahat ediyor olsanız bile düzenli ağız bakımı rutininizi devam ettirebilirsiniz. Seyahat diş fırçası çok önemlidir. Özellikle sınırlı yeriniz varsa aynı zamanda kendi seyahat diş fırçası kabı görevi gören pek çok katlanır veya iki parçalı diş fırçası bulabilirsiniz.

Çoğu kişi cüzdanında, çantasında, ceket cebinde veya ofis çekmecesinde bir çeşit seyahat diş fırçası, seyahat boy diş macunu ve küçük boy diş ipi bulundurur. Ayrıca yolda kalma ihtimalinize karşı el bagajınızda da bir diş fırçası bulundurmak iyi bir fikir olabilir. Seyahatte dış fırçalama kitinizde bu ürünleri bulundurmanız siz hazır olduğunuzda onların da seyahat etmeye hazır olmalarını sağlayacaktır. Seyahatlere yanınızda götüreceğiniz elektrikli bir diş fırçası arıyorsanız Oral-B Genius elektrikli diş fırçalarımıza göz atmanızı öneririz. Akıllı telefonunuzu şarj edebilen seyahat kaplarına ve aynı zamanda Oral-B uygulamasıyla dişlerinizi fırçalarken akıllı telefonunuzu yerinde tutan aynalı bir tutacağa sahiptirler.

Unutmayın, diş macununuz olmasa bile diş fırçasını ıslatıp dişlerinizi suyla fırçalamanız hiçbir şey yapmamaktan iyidir.

SEYAHATTE AĞIZ BAKIMI İÇİN DİĞER İPUÇLARI

  • Sakız çiğneyin.Bir seyahatte yemek veya su sıkıntısı olacaksa yanınızda bir paket şekersiz sakız taşıyın. Uçak seyahati ağız kuruluğunu artırabilir ve bu da diş çürümesini tetikleyebilir. Şekersiz sakız çiğnemek, ağzınızdaki fazla bakterilerin temizlenmesine yardımcı olan tükürüğün geri gelmesine yardımcı olacaktır.

  • Doğru atıştırmalıklar yiyin.Otomattaki yiyecekler dışında başka hiçbir seçeneğinizin olmadığı bir havalimanı veya ucuz bir otelde sıkıştığınızda kraker ya da şekerleme yerine fıstık seçerseniz dişleriniz size minnettar kalacaktır. Bazı kanıtlar kuruyemişin ağızdaki asitleri etkisizleştirerek ve fosfor gibi sağlıklı mineraller sağlayarak diş minesinin plağa karşı korunmasına yardımcı olabildiğini göstermektedir. Kraker sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği gibi görünebilir, ancak dişlerin arasına kaçma ihtimali kuruyemişten çok daha yüksektir ve özellikle seyahat halindeyseniz ve bir süre dişlerinizi fırçalayamayacaksanız ağzınızda bakteri oluşumunu artıracak mayalanabilir karbonhidratlardan daha fazla miktarda içerir.

  • Her fırsatta diş ipi kullanın.Seyahatteyken ağız bakımınızı devam ettirmenin en kolay yollarından biri yanınızda küçük boy diş ipi taşımanızdır. Doğa yürüyüşü veya kamp yapıyorsunuz ve çok fazla yükünüz olsun istemiyorsanız normal diş ipi elektrikli diş ipinizden daha az yer kaplar. Yumuşak diş ipleri herkes tarafından kullanılabilir. Dişlerin arasında kolayca kayarak diş ipi kullanımını daha hızlı ve daha kolay hale getirirler.

  • Kontrol yaptırın.Seyahate çıkmadan önce diş hekiminize dişlerinizi kontrol ettirin. Güvenilir diş tedavisinden çok uzaktayken başınıza gelmesini en son isteyeceğiniz şey bir diş sağlığı problemidir. Yine de problem yaşayabilirsiniz ancak seyahate çıkmadan önce mümkün olduğunca hazırlıklı olarak riski azaltabilirsiniz.